Kochać i być kochanym

Miłość, która jest wielkim początkiem wszystkiego…

Wiecie, co to znaczy, gdy jesteście dla kogoś całym światem? Gdy ktoś kocha Was bezgranicznie i ufa Wam bez reszty? Gdy okazuje Wam swoją wdzięczność nie do końca jeszcze rozumiejąc sensu ludzkiej egzystencji. Gdy uśmiecha się do Was pokazując swoje szczęście na Wasz widok? Gdy zaczepia Was próbując zwrócić na siebie Waszą uwagę? Gdy łaknie Waszej miłości i chłonie ją niczym gąbka wodę?

Nie zaznałam w życiu większej miłości niż tą, którą odnajduję w oczach swojego syna. Nie spotkałam się z większą ufnością niż ta, którą podarowało mi moje dziecko. Nie widziałam większej wdzięczności niż ta, którą okazuje mi Natan na każdym kroku.

Miłość dziecka do matki jest nieporównywalna z  żadną inną miłością. To miłość, która działa w dwie strony naznaczając nierozerwalną więź, która towarzyszy już od chwili poczęcia.

Pamiętacie jak jeszcze niedawno głaskałyście swój brzuszek i rozmawiałyście z Waszym maleństwem, którego jeszcze nie widziałyście? Pamiętacie jak już wtedy dbałyście o jego zdrowie i prawidłowy rozwój? Pamiętacie jak starałyście się prowadzić taki tryb życia, aby w żaden sposób nie zaszkodzić tejże istotce, która się w Was rozwijała? Jednak nie o tej miłości tu mowa, choć jest równie piękna i równie magiczna. Miłość matki do dziecka – nie ma drugiej takiej równej sobie.

Ja jednak chciałabym skupić się na miłości dziecka do matki. Jest ona o tyle cudowna, że totalnie przewraca nasz świat do góry nogami. I pomimo, że nie oczekujemy niczego w zamian, nasze dzieci pokazują nam swoją miłość każdego dnia.

Nie potrafisz jeszcze powiedzieć „tęsknię” a mimo to, kiedy czujesz dłuższą rozłąkę, podbiegasz do mnie i dajesz mi całusa. Nie potrafisz jeszcze powiedzieć „ufam Ci” a mimo to, stajesz na krawędzi stołu i skaczesz w moje ramiona a Twój skok graniczy z pewnością, że zawsze Cię złapie. Nie potrafisz jeszcze powiedzieć „kocham” a mimo to, pierwsze słowo jakie słyszę po Twoim przebudzeniu to słowo mama. Tak wiele jeszcze nie potrafisz, umiejąc jednocześnie znacznie więcej niż mi się wydaje.

Okazujesz mi swoją wdzięczność i to właśnie ona dodaje mi skrzydeł. Każdy Twój uśmiech, każde przytulenie, każdy całus dodaje mi takiej energii, że jestem w stanie góry przenosić. Bo nie ma większej siły napędowej niż Twoje szczęście i Twoje dobro.

Wiesz co sprawia mi największą radość? To jak próbujesz pokazać mi, jak wiele się już nauczyłeś. Twoje umiejętności są odzwierciedleniem mojej pracy włożonej w Twój rozwój. Za każdym razem, kiedy powtarzasz po mnie jakąś czynność, serce mi się raduje.

Nikt nie krzyczy słowa „mama” tak głośno jak Ty i z takim przejęciem i skupieniem. To słowo jest jak muzyka dla moich uszu. Mogłabym go słuchać godzinami. Uświadamia mi ono, jak bardzo jestem dla Ciebie ważna. Jak mocno jesteś ze mną związany. Jak wiele w Twoim życiu zależy właśnie ode mnie.

Wiesz – być może dla całego świata jestem nikim… Ale dla Ciebie jestem całym światem.

I ta świadomość pozwala mi robić takie rzeczy, które dawniej wydawały się niemożliwe.

To dzięki Tobie i Twojej miłości jestem tym, kim jestem. To Ty nauczyłeś mnie cierpliwości, pokory i odpowiedzialności za drugiego człowieka. To właśnie Ciebie nie chciałabym zawieść nigdy w życiu. To za Twoją sprawą czuję i wiem, że jestem właściwą osobą na właściwym miejscu.

Odnalazłam swoje miejsce na ziemi i swój spokój. A wszystko inne nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

dsc_0014ferf
dsc_0023feefe
dsc_0065
dsc_0071
dsc_0079
dsc_0092

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest