Właściwie wykorzystajmy czas!

Bo najważniejsze jest to, aby właściwie dysponować swoim czasem.

Kochani Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, kiedy bardziej niż zwykle zastanawiam się nad upływającym czasem. Dokonuję analiz tego, czy właściwie go wykorzystuję, czy nie marnuję ani jednej sekundy ze swojego życia, czy poświęcam go na rzeczy naprawdę ważne. I tutaj nasuwa mi się znane nagranie pewnej lekcji filozofii. Profesor wypełnił słoik piłkami golfowymi. Następnie zapytał uczniów, czy słoik jest pełny, na co odpowiedzieli twierdząco. Wtedy dołożył do słoika kamieni, po czym zapytał, czy jest on pełny. Odpowiedź była ponownie twierdząca. Teraz wsypał piasek, który wypełnił słoik po brzegi i znowu zapytał, czy słoik jest pełny. Uczniowie odpowiedzieli, że tak. Na sam koniec dolał do słoika piwa, co wywołało ogólny śmiech. Słoik oczywiście był pełny.

Słoik symbolizuje nasze życie. Piłki golfowe to rzeczy w nim najważniejsze – rodzina, przyjaciele, zdrowie, zainteresowania. Kamyki symbolizują rzeczy nieco mniej ważne – samochód, praca, dom. Piasek to cała reszta mniej istotnych spraw. Jeśli wsypiemy najpierw do słoika piasek, zabraknie miejsca na rzeczy naprawdę ważne. Podobnie jest i w życiu. Sztuką jest właściwie dysponować czasem, aby się nie pogubić. Sztuką jest znaleźć swoje priorytety i na nich się skupić. Sztuką jest się w tym wszystkim nie pogubić. Jeśli poświęcimy swój czas na mniej istotne sprawy, nie będziemy mieli czasu na te naprawdę ważne. W pierwszej kolejności zadbajmy zatem o swoje szczęście.

Podczas tych świąt chciałabym Wam i sobie życzyć mądrego dysponowania czasem. Chciałabym, abyśmy zawsze umieli skupić się w swoim życiu na naszych priorytetach, ponieważ cała reszta jest tylko piaskiem. Chciałabym, abyśmy nie pogubili się w tym, co naprawdę ważne i mieli większy dystans do tego, co nieistotne. Chciałabym, abyśmy nie spieszyli się tak bardzo. Podążając za klasykiem, śpieszmy się tylko w miłowaniu ludzi, ponieważ nigdy niewiadomo, kiedy odejdą… Posiadamy tylko jedno życie. Mamy możliwość osiągnięcia naprawdę wszystkiego, jeśli tylko używamy nasz czas mądrze. I tego właśnie życzę Wam z całego serca!

7x4a6678-01
7x4a6679-02
7x4a6694-01
7x4a6704-01
7x4a6705-01
7x4a6707-01
7x4a6713-01
7x4a6720-01
7x4a6723-01
7x4a6725-01
7x4a6736-01
7x4a6742-01
Dziękujemy za piękne zdjęcia Tomasz Rybczyński Fotografia.

Ps. Piwo oznacza, aby w tym szalonym i zwariowanym świecie zawsze znaleźć trochę czasu na piwo ze znajomymi! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest