Jak zorganizować przestrzeń?

Ciekawe rozwiązania na organizację przestrzeni w pokoju naszego malucha.

W ostatnim wpisie wspominałam Wam o marce Nolli Polli, której kolekcja zachwyciła mnie bez dwóch zdań. Opisywałam tipi oraz matę na zabawki. Tym razem skupię się na czymś, co znacznie ułatwi Wam zapanowanie nad zabawkami małego rozrabiaki.

Jestem ogromną zwolenniczką wszelkiego rodzaju koszy na zabawki. Po pierwsze dlatego, że znaczenie przyspieszają one proces sprzątania pokoiku, po drugie uczą maluchy układania swoich zabawek we właściwe miejsce, a po trzecie wprowadzają do pokoju ład i porządek. Kosze, które ostatnio wpadły w nasze ręce są nie tylko praktycznym rozwiązaniem na organizację przestrzeni w dziecięcym pokoju, ale również  przykuwają uwagę pięknym designem i wykonaniem. Mi ogromnie spodobała się opcja zamykania koszy na zamek, ponieważ nie widać, co w nich się znajduje i wygląda to wyjątkowo schludnie.

7X4A3515
7X4A3477
Jakie kosze urzekły nas najbardziej? Oczywiście te związane z kosmosem. Idealnie pasują one do wystroju całości pokoiku Natanka. I tak staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami kosza w kształcie robota oraz kosza w kształcie rakiety kosmicznej. Już na samym początku Natan pokochał mechanizm zamka, który w nich występuje i rozpinał i zapinał na przemian kosze przez dłuższą część wieczoru. Same kosze są bardzo dobre jakościowo, a co najważniejsze, po wypchaniu zabawkami nie zmieniają swojego kształtu. Kosze są wykonane z grubego materiału, mają stabilne wypełnienie oraz skórzane rączki, które umożliwiają ich przenoszenie. Natanek bardzo chętnie zmienia ich położenie i przemieszcza je z miejsca na miejsce. Jest to też pewien element zabawy – wrzuca do kosza zabawki, zamyka go, następnie wyciąga i całość powtarza ponownie.

7X4A3413
7X4A3461
Takie kosze to nie tylko fajny element dekoracyjny, ale też możliwość nauczenia naszego dziecka, że zabawki powinny się znajdować właśnie w tym, a nie w innym miejscu. Wspólna zabawa i wspólne sprzątanie może być przecież frajdą zarówno dla rodzica jak i dla dziecka.

U nas w ciągu dnia w pokoiku Natanka panuje totalny chaos, natomiast pod wieczór wspólnie sprzątamy z małym zabawki i to jest nasz codzienny rytuał. Natan ma już wyrobiony nawyk chowania zabawek do koszy, a pokoik zorganizowaliśmy w taki sposób, aby sprzątanie zajmowało krótką chwilkę. Każda zabawka ma u nas swoje miejsce, a kosze bardzo ułatwiają nam zapanowanie nad wszelkimi pluszakami, których jest bez liku. Należy podkreślić również to, że kosze są naprawdę pojemne i mieszczą wyjątkowo dużo zabawek.

7X4A3469
7X4A3518
A teraz mam dla Was obiecaną niespodziankę! Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka! Moim zdaniem takie kosze to świetny pomysł na prezent dla malucha. Zresztą nie tylko kosze, ale również tipi, mata czy wspaniałe narzuty i poduchy z pewnością przypadną do gustu Waszemu maluchowi. Mam dla Was kod rabatowy 25% na Nolli Polli na zakupy. Promocja trwa od dziś do 28 maja włącznie. Sklep gwarantuje, że wszystkie wysyłki dotrą na Dzień Dziecka do każdego maluszka. Hasło, które należy podać, aby uzyskać 25% rabatu podczas składania zamówienia to CZASDLANAS 🙂

7X4A3453
7X4A3520

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest