Testujemy naszą parasolkę

Najnowsza wersja wózka spacerowego Elodie Details jest już z nami.

Niedawno pokazywałam Wam na Instagramie model wózka spacerowego składanego w formę parasolki, który wybraliśmy dla Natana. Decyzja padła na wózek spacerowy Stockholm Stroller 3.0 Dots of Fauna od marki Elodie Details.

Wózki te podobały mi się już wcześniej, ponieważ mają tak ciekawy design, że nie można obok nich przejść obojętnie. Nie miałam jednak zbyt dużego doświadczenia z wózkami typu parasolka, ponieważ jeździliśmy głownie modelami spacerówek kubełkowych lub składanych co najmniej z dwóch części. Spacerówka w formie parasolki wydawała się jednak bardzo przydatna na lato, kiedy to często wyjeżdżamy na dalsze wyprawy i zależy nam na tym, aby wózek łatwo i szybko się składał oraz mieścił bez problemu w naszym bagażniku.

Nie ukrywam, że dla mnie jako dla kobiety lubującej się w pięknych wzorach, wygląd miał dosyć spore znaczenie. Zdecydowałam się na minimalistyczną wersję w ciemnoszare plamki na białym tle. Materiał osadzony jest na błyszcząco złotej ramie, która dodaje całości elegancji i charakteru. Chociaż muszę przyznać, że wybór był bardzo trudny, ponieważ wzory Elodie Details po prostu zachwycają.

Nasz wózek przyszedł do nas już następnego dnia po złożeniu zamówienia i był zapakowany w niewielkich rozmiarów schludny karton. Po wyjęciu z opakowania należało jedynie zamontować koła oraz daszek i był już gotowy do jazdy.

Jakie były moje pierwsze wrażenia?

Po pierwsze ulepszona wersja kół przednich, których konstrukcja pozwala na lekką i płynną jazdę. Podczas zakupu radzę Wam wybrać właśnie tę nową wersję 3.0 z ulepszonymi kołami przednimi, ponieważ są one w odróżnieniu od poprzednika bardziej zwrotne i umożliwiają prowadzenie wózka jedną ręką. Kolejną rzeczą, którą byłam zachwycona był fakt, że wózek jest wysoki i naprawdę sporych rozmiarów. Wprawdzie mój Natan należy raczej do drobnych dzieci, ale jako trzylatek spokojnie mieści się w siedzisku i jest mu w nim bardzo wygodnie. Nie wiem jak Wasze dzieci, ale mój synek od dawna już w domu nie śpi w dzień. Jedyną metodą, aby uciął sobie popołudniową drzemkę jest zabranie go na spacer o odpowiedniej porze, włożenie do wózka i wówczas pięknie sobie zasypia na świeżym powietrzu, a my z mężem mamy chwilkę czasu dla siebie. Dlatego zależało mi na tym, aby siedzisko było w łatwy sposób rozkładane do pozycji leżąceją. W Stokholm Stroller jest kilka pozycji przeznaczonych do spania, a każdą z nich uzyskuje się za pomocą świetnej w użyciu dźwigni. Z elementów konstrukcyjnych, które na pewno Was zainteresują na uwagę zasługuje ogromna budka, która dodatkowo dzięki zamontowaniu zameczka rozkłada się jeszcze bardziej w miarę potrzeby. Kiedy rozłożymy budkę w całej jej rozpiętości, dziecko jest praktycznie całe osłonięte. Mamy też ukrytą siateczkę, którą możemy odsłonić, aby obserwować naszego malucha podczas snu. Mi osobiście bardzo podoba się także stylowa kieszonka z tyłu, wprawdzie niezbyt duża, ale portfel i telefon z powodzeniem się w niej zmieszczą. Jeśli chodzi o kosz na zakupy jak dla mnie jest wystarczający.

Jeszcze tego samego dnia wyruszyliśmy na pierwszy spacer, aby sprawdzić jak Stockholm Stroller 3.0 radzi sobie na dworze. Zarówno mi jak i mężowi prowadziło się go lekko i sprawnie, a Natan chętnie w nim siedział. Widać było mu wygodnie, ponieważ po niedługiej chwilce zasnął, a my rozłożyliśmy szybciutko wózek do pozycji leżącej. Na Instagramie pisałyście mi o poprzedniej wersji kół, przy zastosowaniu których czułyście pewien dyskomfort w prowadzeniu. Tutaj absolutnie o żadnych problemach w prowadzeniu wózka napisać nie mogę, bo nie miałam z tym żadnego problemu. Spokojnie trzymałam w jednym ręku telefon komórkowy, kiedy robiłam na przykład zdjęcia a drugą ręką prowadziłam wózek.

W kolejnym poście napiszę Wam więcej na temat parametrów technicznych. Dziś dzielę się z Wami moimi pierwszymi wrażeniami.

Wózek zamawiałam online ze strony Scandinavian Baby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest