Joolz Day 2

Piękny i wielofunkcyjny wózek do zadań specjalnych.

Bardzo ale to bardzo chciałam wypróbować ten wózek jeszcze za czasów, kiedy Natan jeździł w wózkach. Ale jak same wiecie mieliśmy tak wiele pojazdów dla Natana, że na każdy kolejny wózkowy pomysł mojego męża zaczynała boleć głowa a piwnica nie pomieściłaby żadnego następnego egzemplarza.

Joolz Day 2 to chyba jedyny wózek, o którym słyszałam same superlatywy. Wielokrotnie pytałam mamy na Instagramie, który wózek polecają i ten był w zdecydowanej czołówce. Myślałam, że już nie będzie mi dane jeżdżenie nim a jednak…

Gdy na świecie pojawiła się Zojka, Joolz Day 2 w pięknym, beżowym kolorze czekał już na naszą wspólną wyprawę. Zamówiłam wózek dużo wcześniej, jeszcze podczas ciąży, ponieważ wiedziałam, że będzie to dobry i sprawdzony wybór. Czytałam wiele na jego temat i przed zamówieniem, miałam okazje przetestować go w sklepie stacjonarnym.

Nasz model Day Earth to koncepcja estetyczna oparta na naturalnych kolorach ziemi, takich, które możemy zobaczyć i doświadczyć w czasie egzotycznej podróży. Mi od razu spodobał się kolor camel beige i bez względu na to, czy spodziewałabym się chłopca czy dziewczynki, wybór kolorystyki byłby ten sam.

Nie ukrywam, że przy wyborze wózka, najpierw przemówiły do mnie walory wizualne a dopiero później zagłębiłam się w kwestie techniczne. Moim zdaniem wózek jest bardzo elegancki i prezentuje się świetnie, a dzięki Waszym opiniom tym bardziej byłam pewna, że podjęłam dobrą decyzję.

Jakie były moje pierwsze wrażenia? Może to wydać się dosyć dziwne, ale zacznę od kosza. Mam świra na punkcie koszy w wózkach i nigdy nie lubiłam kiedy coś mi z nich wystaje. Tutaj kosz jest pięknie zabudowany, tak więc to co wrzucamy do środka jest zupełnie niewidoczne. Kosz jest również bardzo duży i pojemny co ma dla mnie ogromne znaczenie, bo wiadomo, że podczas wyprawy z dzieckiem wiele rzeczy trzeba do niego włożyć a zapięcie na magnes daje gwarancję, że nic nie pogubimy po drodze. Kolejna sprawa, na którą zawsze zwracam uwagę to lekkość wózka. W Joolz Day 2 mamy aluminiową konstrukcję, co sprawia, że jest on lekki i wygodny w przenoszeniu. Na koła rzadko zwracam uwagę, ale wiem, że dla wielu mam to kwestia priorytetowa. Tutaj mamy  pompowane i duże koła tylnie oraz przednie koła piankowe i obrotowe z możliwością blokady do jazdy prosto. Amortyzacja na wszystkie koła sprawia, że jeździ się nim gładko i bez potrząsań. Wózek nie należy do najmniejszych, ale jedno jest pewne, jest bardzo solidy i świetny jakościowo. Za to po złożeniu zajmuje dosyć mało miejsca, także z powodzeniem można go zmieścić w bagażniku.

Obecnie korzystamy z gondoli, dlatego na jej temat mogę się wypowiedzieć nieco bardziej. Po pierwsze jest bardzo zgrabna i lekka. Rozmiar jest odpowiedni dla dla dziecka leżącego, na moje oko do około 8 miesiąca można w niej jeździć, ale wiadomo, że zazwyczaj jak dziecko zaczyna siadać czyli około 6 miesiąc zazwyczaj zmieniamy na wersję spacerową. Gondola posiada wygodny skórzany uchwyt do przenoszenia oraz regulowaną budkę. Jej montaż jest bardzo łatwy a materiał pomimo tego, że wybraliśmy jasny, nie brudzi się a nawet jeśli zdarzy się jakaś wpadka zabrudzeniowa, to łatwo przy pomocy ściereczki się go czyści.

Spacerówki jeszcze Zojka nie testowała, ale oczywiście Natan był tak ciekawy jak się w niej jeździ, że wszedł do środka i jeździliśmy pod blokiem. Dla każdej mamy ważna będzie funkcja montażu siedziska spacerowego. W Joolz Day 2 siedzisko spacerowe montowane jest w obu kierunkach także i mama i dziecko będą zadowolone. Oparcie spacerówki ustawiane jest w 3 pozycjach a podnóżek jest regulowany i 3 poziomowy. Spacerówka posiada 5 punktowe pasy bezpieczeństwa, regulowaną budkę orz wypinany skórzany pałąk. Bardzo fajne jest ustawienie siedziska. Siedzisko spacerowe ustawione jest na takim poziomie, że dziecko w wózku z łatwością może jeść lub bawić się przy stole razem z dorosłymi co jest super rozwiązaniem w kawiarni czy restauracji.

Pozostawiam Was ze zdjęciami Joolz Day 2, które zrobiliśmy specjalnie na Wasze prośby i pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest