Mój i Wasz hit!

Leżaczek Baby Bjorn to najczęściej polecany przez Was leżak dla dziecka.

Pamiętam, że kiedy zapytałam Was na Instagramie, czy polecacie leżak od Baby Bjorn, utkwiło mi w pamięci jedno zdanie wypowiadane przez większość z Was, a mianowicie, że jest warty swojej ceny i że tego zakupu nie żałujecie. Ja nie miałam porównania ani takiej wiedzy jak Wy o nim, ponieważ Natanek nie miał tego leżaczka, choć już wtedy czytałam o nim same pochlebne opinie. Zdałam się zatem na Waszą opinię i Wasze komentarze.

Bardzo chwaliłyście sobie ten leżak za to, że Wasze dzieci lubią w nim siedzieć, że dzięki niemu możecie wykonywać czynności domowe mając jednocześnie maluszka w zasięgu wzroku, za ergonomię i bezpieczeństwo, a nawet za łatwość i szybkość składania i możliwość przetransportowania go nawet w samolocie.

Obecnie, kiedy mam go już osobiście i korzystamy z niego razem z Zojką, jestem w stanie opowiedzieć o swoich obserwacjach. Zojka ma około 4 leżaczko – bujaczki i co mogę napisać na pewno. Ten od Baby Bjorn jest zdecydowanie idealny w swojej prostocie. Skonstruowany z jednej bryły, bardzo łatwo się składa i rozkłada. Dla mnie bardzo ważne jest to, żeby zajmował po złożeniu mało miejsca, a ten składa się na płasko i spokojnie można włożyć go do szafy czy szczeliny między meblami. Leżaczek jest bardzo lekki a samo wkładanie do niego malucha to banalnie prosta sprawa. Dziecko ułożone jest w nim w wygodnej, ergonomicznej pozycji, a jego delikatne poruszanie wywoływane jest naturalnymi ruchami dziecka. Nie posiada on żadnych akumulatorów czy napędów dodatkowych. I wydaje mi się, że właśnie dlatego zarówno Wy jak i ja go pokochałyśmy. Szczerze pisząc, kiedy po raz pierwszy go zobaczyłam, to pomyślałam sobie, że to taki banalnie prosty leżak za dosyć sporą jednak cenę. Teraz już wiem, że w prostocie tkwi metoda. To zdecydowanie leżaczek, w którym mi nic a nic nie przeszkadza. Zojka bardzo chętnie w nim siedzi, choć czekaliśmy aż skończyła około 2 miesiące zanim włożyliśmy ją do leżaczka. Nie martwię się, leżak przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia, ale moja Zojka była taką drobinką, że po prostu w nim pływała. Obecnie ma niecałe 3 miesiące i korzystamy z niego w miarę możliwości i oczywiście rozsądku.

Leżaczek Baby Bjorn wspiera rozwój motoryki i zmysłu równowagi u malucha oraz zapewnia przytulne miejsce do zabawy i odpoczynku. Porusza się dzięki naturalnym i spontanicznym ruchom dziecka. Dziecko bujając się rozwija zdolności motoryczne oraz równowagę w całkowicie naturalny dla siebie sposób. Młodsze dziecko można delikatnie i cicho kołysać ręką lub stopą.

O ergonomii leżaczka pisałam już wcześniej ale warto podkreślić, że leżak zapewnia prawidłowe podparcie pleców oraz główki dziecka. Leżaczek posiada specjalnie skrojone, materiałowe siedzisko, które dopasowuje się do dziecka, odpowiednio rozkładając jego masę. Odpowiednie ułożenie i wsparcie dziecka jest wyjątkowo ważne we wczesnym dzieciństwie, kiedy maluszek ma jeszcze słabo rozwinięte mięśnie.

Nasz leżaczek możecie odszukać w sklepie Scandinavian Baby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest